Miért jó az édesvizi mészkő?
Az autóhasználat visszaszorítása az elsődleges környezetvédelmi és levegőtisztasági szempontokon túl olyan elvontabb...
Az autóhasználat visszaszorítása az elsődleges környezetvédelmi és levegőtisztasági szempontokon túl olyan elvontabb...
Ismét elindul Budapest V. kerületének polgármesteri posztjáért a fideszes Rogán Antal, aki jelenleg is vezeti a Belvárost. A politikus a Fővárosi Közgyűlésben képviselőként, s nem pedig főpolgármester-helyettesként kívánja kivenni a részét a munkából.
Elképzelhető, hogy az őszi önkormányzati választáson Rogán Antal nem indul újra Budapest V. kerületének polgármesteri címéért - közölte pénteken az atv.hu, hozzátéve, hogy az értesülést több, neve elhallgatását kérő vezető fideszes politikus megerősítette.
Augusztusban megalakul a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH), de csak ősszel jön létre médiatanács és Közszolgálati Közalapítvány, illetve annak kuratóriuma; a közmédiumok új vezetőit, a vezérigazgatókat október elején, közepén nevezhetik ki.
Az embereknek elegük volt az eddigi rendszerből, időhiány van, különben sem működtek az eddigi fékek és ellensúlyok – ezzel indokolja Rogán Antal, a parlament gazdasági bizottságának fideszes elnöke, polgármester a példátlan tempójú közjogi változtatásokat.
A fideszes Rogán Antal szerint az új piaci szereplőket kívánta védeni azzal a módosító javaslatával, amely alapján a három éven belül alakult biztosítóknak nem kellene a banki különadót megfizetniük. A parlament gazdasági bizottságának elnöke hétfőn az MTI-nek azt mondta: egyetért a kormánnyal, amely tovább bővítette a kivételek körét. Leszögezte: nem Járai Zsigmondra lett szabva a kivételek köre.
Szent Bertalan-éj a közigazgatásban és elzárt csapok képével színesített kormány-kommunikáció. Mindez 2002-ben. Amikor az ellenzékbe kényszerülő Fidesz sunyi döntésekről és "takarításról" beszélt.
Rogán Antal visszavonja azt a javaslatát, amely megmentené a bankadótól a 2007 júniusa után indult biztosítókat, köztük a Járai Zsigmond nevével fémjelzett CIG Pannóniát – tudta meg az Index hírportál. A kormány ugyanakkor a költségvetési bizottságon keresztül beadott egy lényegében ugyanezt a célt szolgáló újabb módosító javaslatot. A Magyar Posta pedig a nyugdíjkifizetések biztonsága érdekében mentesülhet a közvetített pénzügyi szolgáltatások utáni adófizetéstől.
Nem kellene a Járai Zsigmond érdekeltségébe tartozó CIG Pannónia Életbiztosítónak és a Matolcsy Györggyel hétfőn megállapodott Wáberer György tulajdonában lévő Wabard Biztosítónak bankadót fizetnie, ha a parlament elfogadja Rogán Antal módosító javaslatát – írta a Hírszerző.
A három éven belül alakult biztosítóknak nem kell különadót fizetniük, a másik tagállamban székhellyel rendelkező biztosító magyarországi fióktelepének azonban igen, a befektetési vállalkozóknak pedig fele annyit, mint eredetileg tervezték, ha a parlament elfogadja Rogán Antal (Fidesz) módosító indítványait.
A Fidesz nem zárkózik el attól, hogy megemeljék azt a kétmillió forintos összeghatárt, amely felett − a tervek szerint − a közszférában a végkielégítésekre 98 százalékos különadót vetnének ki – közölte Rogán Antal.
A kormány segíteni akar a bajba került lakáshiteleseken, a segítség költségvetési kiadással jár, de ezt csak a költségvetési hiánycélon belül lehet finanszírozni - mondta Rogán Antal, az Országgyűlés gazdasági bizottságának fideszes elnöke, a Belváros polgármestere a Napi Gazdaság hétfői számában megjelent interjúban.
Rogán Antal, a parlament gazdasági bizottságának fideszes elnöke szerint az idén őszre lesz kész az a csomag, amely segít majd a bajba jutott devizahitelesek gondjain. A fideszes politikus ezt kedden mondta az [origo]-nak.
Módosítaná az államháztartásról szóló törvényt egy törvényjavaslat, amelyet csütörtökön nyújtott be az Országgyűlésnek két kormánypárti képviselő, Rogán Antal (Fidesz) és Latorcai János (KDNP).
A szájkosártörvény leporolásával a szerkesztői szabadságot korlátozná, a közszolgálati médiumok irányításában pedig minden hatalmat a kormánypártoknak adna a Fidesz médiaalkotmánynak titulált törvénycsomagja.
A Fidesz öt pontból álló médiacsomagjának csak a "médiaalkotmánynak" nevezett, a médiatartalmak alapvető szabályairól szóló javaslatot halasztja az őszi ülésszakra.
Működőképes és olcsóbb közmédiumokat szeretne a Fidesz, ezért azokat a változásokat, amelyek a média működését kiegyensúlyozottabbá és olcsóbbá teszik, még a nyári ülésszak alatt végigviszik a parlamenten - mondta Rogán Antal, a Fidesz országgyűlési képviselője, az Országgyűlés kulturális és sajtóbizottságának csütörtöki ülése közben tartott sajtótájékoztatóján.
Gyökeresen átalakulhat a médiafelügyelet, és a közszolgálati média szervezetrendszere a médiát és a hírközlést szabályozó egyes törvények módosításáról szóló, Cser-Palkovics András és Rogán Antal fideszes képviselők által jegyzett javaslatok nyomán, amelyek létrehozzák többi között a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóságot, annak médiatanácsát, a hírközlési és médiabiztos tisztségét, a Közszolgálati Kódexet és az annak betartását ellenőrző Közszolgálati Testületet, továbbá a Közszolgálati Közalapítványt és a négy közmédium különálló, egyszemélyes nonprofit részvénytársaságait.
Öt előterjesztést tartalmazó médiacsomagot nyújtottak be az Országgyűlésnek fideszes képviselők pénteken. Kezdeményezik a többi között a Közszolgálati Közalapítvány létrehozását a Magyar Televízió, a Magyar Rádió, a Duna Televízió közalapítványainak és a Magyar Távirati Iroda tanácsadó testületének jogutódjaként. Az előterjesztés szerint a közmédiumok nonprofit részvénytársaságokká alakulnak, de önállóak maradnak.
A távfűtés drágulásához vezethet, hogy a módosításból kifelejtették a távhőtermelés céljára vásárolt gáz árát. Így amennyiben a piaci gázár emelkedik, a lakossági tarifákban nem érvényesíthető költségnövekedést az ipari fogyasztóknak eladott gázra terhelhetik a kereskedők – írta a Napi Gazdaság.